Międzynarodowe logo Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W miesiącu październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w tym roku przebiegał on pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału  w kilku konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Osoby chętne na przerwach rozwiązywały online krzyżówki, zagadki i porządkowały tytuły lektur oraz bajek i baśni - nagrodą w konkursach były słodycze. Zorganizowane zostały również 3 konkursy: plastyczny - ”Moja ulubiona okładka książki” oraz „Mój ulubiony bohater literacki”, konkurs fotograficzny – pt. „Przyłapani na czytaniu” oraz konkurs na hasło promujące czytanie. Przeprowadzona została akcja „Starszy czyta młodszemu” – uczniowie klas z 5-8 czytali książki w klasach 1-3,  ważnym wydarzeniem było pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki i wypożyczenie pierwszej książeczki.