W Powiatowym Konkursie z Języka Polskiego dla uczniów klas 4-6 uczennica klasy 6c Małgorzata Filipowska zajęła II miejsce i została laureatką. W konkursie wystartowało 20 uczniów powiatu wodzislawskiego. Naszą szkołę reprezentowała także Nina Jabłońska. Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Barbary Polończyk. Organizatorem konkursu był PODN i Gmina Marklowice. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Wspaniały sukces naszego zespołu wokalnego Piegi. Podczas Radlińskiego Festiwalu Najmłodszych Mała Poleczka 2023 zespół zajął I miejsce w kategorii szkoły. II miejsce zajęła wokalistka tego zespołu Zosia Mendzik. Dziewczynki pracują pod kierunkiem pani Ewy Skupień. Gratulujemy i ogromne

Ogromny sukces uczennicy klasy 1a, która zajęła 3 miejsce w XXIV Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Gliwicach. Antonina Chrószcz zachwyciła jury recytując wiersz pt.:,,Przyjście wiosny" Jana Brzechwy.

Konkurs obył się w marcu 2023 r. Do udziału zostali zaproszeni wszyscy uczniowie    z SP nr 1 oraz SP nr 2. W sumie w konkursie wzięło udział 72 uczniów (37 uczniów wykonało prace plastyczne a 35 – prezentacje multimedialne).
Komisja przyznała nagrody w kilku kategoriach wiekowych.
Praca plastyczna (klasy I)
I m. – Joanna Śliwińska z SP nr 1(1 a)
II m.  – Hanna Okrzesik z SP nr 1 (1 a)
III m. – Amelia Cieślak i Antonina Smyczek z SP nr 1 (1 b)
Wyróżnienie – Kamila Kudla z SP nr 2
Praca plastyczna (klasy II)
I m.  – Liliana Kuśka z SP nr 2
II m.  – Nikodem Szkatuła z SP nr 2
III m. – Pola Grzonka z SP nr 1 (2 b) oraz Samanta Witkowska z SP nr 2
Wyróżnienie – Karol Sieniawski z SP nr 2
Praca plastyczna (klasy III)
I m. – Zofia Mendzik z SP nr 1 (3 a)
Wyróżnienie – Greta Miełek z SP nr 1 (3 a) oraz Hanna Chrószcz z SP nr 2
Praca plastyczna (klasy IV)
I m. – Alicja Mańka (4 b) oraz Beata Rożenek (4 c)
II m. – Łukasz Szlachta (4 b)
III m. – Paweł Wita (4 a)
Wyróżnienie – Agata Jasek (4 c)
Praca plastyczna (klasy starsze)
Wyróżnienie – Hanna Oskwarek (8 a)
Prezentacja multimedialna (klasy starsze)
I m. – Patryk Majtyka (8 b)
II m. – Łukasz Twardzik (8 a)
III m – Marta Wolny (8 b)
Wyróżnienia – Julia Kurowska, Julia Węcławek i Karolina Bańczyk (8 a) oraz Julia Wala i Amelia Orłowska  (8 b)

I miejsce w Powiatowych Zawodach w Koszykówce wywalczyli chłopcy starsi. Drużyna w składzie: Eryk Bernais, Szymon Czapla, Dawid Francuz, Wojciech Gawliczek, Kamil Kubala, Wiktor Kuś, Nikodem Rózga, Łukasz Twardzik, Oliwier Waltar, Michał Zachorski, Antoni Zawiasa okazała się najlepsza w powiecie wodzisławskim. Chłopcy pracują pod kierunkiem pana Marcina Sucheckiego. Gratulujemy!!!

Basia Brychcy zajęła I miejsce w Dekanalnym Konkursie Plastycznym " Znam historie o Jezusie z Ewangelii Świętego Łukasza ".

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół kl. I-III w szachach.Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza z brązowym medalem