English Vocabulary Genius VI
25 października odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu języka angielskiego ENGLISH VOCABULARY GENIUS. Paulina Capłap z kl. VI i Karolina Chrószcz z kl. VIII zajęły 1 miejsce. Gratulujemy dziewczynom wytrwałości, zapału oraz ogromnej wiedzy gdyż tegoroczna edycja była wyjątkowo trudna. To był prawdziwy CHALLENGE dla naszych

24.09 podczas sztafetowych biegów przełajowych chłopcy starsi (rocznik 2005-2006) zajęli II miejsce w powiecie. Awansowali do 1/4 finału województwa i tam 9.10 zajęli III miejsce w zawodach rejonowych. Gratulujemy drużynie w składzie: Artur Baczyński, Jakub Brachman, Krystian Czarniecki, Adrian Kabut, Piotr Lubszczyk, Mateusz Orłowski i Kamil Winkler. Uczniowie startowali pod kierunkiem pana Marcina Sucheckiego.

17 września uczniowie SP-1 (10 zawodników) uczestniczyli w mistrzostwach szachowych. Do udziału zgłosiło się 1160 uczestników z całej Polski. Uczeń klasy 8b Paweł Kotula znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych szachistów w swojej kategorii. 14 września uczeń ten zajął też I miejsce w Turnieju Szachowym w ramach Festiwalu Ludzi Aktywnych w Dąbrowie Górniczej. Ma on na swoim koncie wiele sukcesów szachowych – pucharów i dyplomów. Inni uczniowie Wróbel Remigiusz klasa 8b, Lubszczyk Piotr klasa 7a i Hanna Oskwarek kl.5a zajęli w mistrzostwach miejsca w pierwszej dwudziestce. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom gry w szach.