W dniu dzisiejszym dwie drużyny składających się z naszych uczniów zajęły drugie miejsca w Rejonowych Mistrzostwach w Szachach. I na tak znakomitych miejscach zakończyli tegoroczne zmagania w tej królewskiej grze.
Składy naszych drużyn:
Kategoria klas 1-6 Marlena Bisek, Antoni Wołyński, Błażej Strączek i Wojciech Koch.
Kategoria klas 7-8 Hanna Oskwarek, Nikodem Rózga, Wiktor Kuś i Eryk Zozworek.
Gratulujemy

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "A to Polska właśnie..." zajął Patryk Majtyka z klasy 8b. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Gminy Markowa we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii w kategorii tematycznej: „Motyw sakralny w krajobrazie polskim” dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Patryk zajął III miejsce i otrzymał nagrodę za pracę „Marklowicka parafia”. Gratulacje i ogromne. Jego zdjęcia prezentujemy poniżej.

Zakończył się szkolny etap konkursów przedmiotowych. Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
Język polski- Julia Wala (8b), Hanna Oskwarek (8a)
Język angielski- Miłosz Musiolik (8a)
Język niemiecki- Martin Jędrosek (8d)
Matematyka- Szymon Czapla (8a), Miłosz Musiolik (8a), Maria Konieczny (8a), Kamil Śliwa (8a), Eryk Zozworek (8a)
Historia- Kamil Śliwa (8a), Antoni Zawiasa (8b)
Biologia- Maksymilian Kądziela (8d), Emilia Reclik (8b), Julia Wala (8b)
Geografia- Kamil Śliwa (8a), Michał Zahorski (8b)
Etap II Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych rozpoczyna się 18 listopada 2022.
Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dyrekcja szkoły

Antoni Wołyński wicemistrzem Małopolski w szachach szybkich. W dniu 15 października w Nowohuckim Centrum Kultury rozegrane zostały Mistrzostwa Małopolski Juniorów w szachach szybkich. Antoni Wołyński w grupie do lat 8 zajął II miejsce i został wicemistrzem Małopolski. Gratulujemy.

III miejsce w zawodach rejonowych „Szkolna Drużynowa Liga LA” wywalczyły nasze dziewczyny w składzie: Eliza Batko, Laura Chłapek, Maria Konieczny, Julia Węcławek, Aneta Dudek, Wiktoria Elias, Nikola Irzyk, Zuzanna Kirkiewicz, Emilia Komraus, Marta Kraszewska, Maja Marcol, Kinga Skupień, Martyna Grobelny, Paulina Grobelny. Zawody odbyły się 17 maja 2022 r. na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Dziewczyny trenują pod okiem pani Mireli Majtyki. Gratulujemy!!!

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „ŚWIATŁEM MALOWANE” organizowanym przez Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zajął uczeń naszej szkoły – Patryk Majtyka z kl. 7b. Poniżej prezentujemy zwycięskie prace. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki Międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur 2022! Wśród uczniów naszej szkoły zostali wyróżnieni:
Agata Firut klasa 2a, Agata Mika klasa 2a, Szymon Marcol klasa 3a, Maciej Szypuła klasa 3b, Franciszek Wielgus klasa 3b, Wiktor Mandrela klasa 4a,
Maksymilian Sobik klasa 5b, Kamil Śliwa klasa 7a, Szymon Czapla klasa 7a, Patrycja Piechoczek klasa 8b. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom życzymy dalszych sukcesów!