Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie powiatowym organizowanym przez Zespól Szkól Urszulańskich w Rybniku.
Regulamin Konkursu                    Metryczka

W ramach Miesiącach Bibliotek Szkolych zostały przeprowadzone w szkole dwa konkursy: "Mój ulubiony bohater książki" i "Zakladka do książki".
Wszytkie prace były bardzo ładne, dlatego jury miało problem, żeby wybrać te najałdniejsze. Nagrody były przyznawane w dóch kategoriach klasy 1-3 i 4-8.
W konkursie zakładka do książki I miejsce zdobyła Emilia Mędygrał, II miejsce Aneta Jaszek, III miejsce Julia Kurowska i wyróżnienie Zosia Mendzik.
 W konkursie "Mój ulubiony bohater książki": I miejsce zdobyła Natalia Błąkała, II miejsce Alicja Mańka, III miejsce Oliwier Gwiszcz, wyróżnienie Antonina Wala.

Klasy 5a i 5c w dniu dzisiejszym odwiedziły chorzowskie planetarium. Obejrzały film "Kometa nad szwajcarską doliną" oraz brały udział w zajęciach z zakresu astronomii. Na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie wywarło odnowione planetarium. Wyjazd został dofinansowany z Urzędu Gminy Marklowice.

18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy.  Klasy i osoby, które chciały wziąć udział w zabawie zaproponowanej przez Samorząd Szkolny, musiały w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania. Były tygrysy, misie, żabki i inne postaci z krainy bajek. Niektórzy  wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie i cieplutkie szlafroczki. Był to kolejny dzień radości i uśmiechu na twarzy dzieci.  Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie słodyczy dla każdej przebranej osoby.

W dniu 10 listopada uczniowie klas 3 wybrali się na wycieczkę do Pałacu Dietrichsteinów, w którym mieści się muzeum..Wizyta w murach pałacu była bardzo ciekawa i pouczająca! Uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej opowieści o mitycznych oraz legendarnych stworach i bestiach, następnie obejrzeli wystawę eksponatów oraz dowiedzieli się historii związanej z nimi… Uwieńczeniem pobytu było doświadczanie i przeżywanie aktywności i zabawy w sali Sowa- która zrobiła na odwiedzających ogromne wrażenie! Serdecznie wszystkim polecamy odwiedzenie Muzeum w Wodzisławiu Śląskim…

10 listopada obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości. W podniosłej atmosferze odbyły się akademie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji "Do hymnu" wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy, a później zobaczyli program artystyczny poświęcony nie tylko ojczyźnie, ale również patronowi naszej szkoły. Klasa 6c wystawiła bajkę Mickiewicza pt. "Koza, kózka i wilk". Uczniowie klas 1-2 zaprezentowali się w galowych strojach. Wszystkim dziękujemy za uświetnienie uroczystości.