konkursmatempowiat  KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 23 kwietnia 2024 roku o godzinie 9.00 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 im. ADAMA MICKIEWICZA W       MARKLOWICACH (44-321 Marklowice ul. Wyzwolenia 160 tel.: 32/ 4550367) Zgłoszenia laureatów do dnia 19 kwietnia 2024 roku

???22 grudnia klasa 2a, zespół Coda i Piegi wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Jasełka w wykonaniu gwarowym przez najmłodszych uczniów szkoły przeniosły nas w klimat bożonarodzeniowy. Przepiękne wykonanie kolęd przez zespoły wokalne Coda i Piegi dopełniły czaru "wigilijnego wieczoru". Dziękujemy małym artystom oraz opiekunom: pani Jolancie Tomiczek i pani Kasi Rybka Kocuper na niezwykłe Jasełka a pani Ewie Skupień za wspólne kolędowanie.

„Nie samą nauką żyje szkoła” to DZIEŃ UBIORU ŚWIĄTECZNEGO. W tym dniu na szkolnych korytarzach królowały sweterki, czapki Mikołaja oraz inne gadżety świąteczne. Bawiła się cała szkoła, a zwycięskie były klasy młodsze, w których wszyscy mieli element świątecznego stroju. Uczniowie w tym dniu otrzymali mały słodki upominek. Organizatorem DNIA był Samorząd Uczniowski SP1.

Gratulujemy zgranym klasom. Samorząd Uczniowski

Gościliśmy w naszej szkole panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Marklowicach. Na zajęciach warsztatowych, które przygotowali nasi goście uczniowie nauczyli się wyszywać ściegiem krzyżykowym. Niby proste, ale nawlec nitkę na igłę i zrobić supełek na końcu nitki sprawiło dużo kłopotu. Nowe umiejętności uczniowie wykorzystają w życiu codziennym i na zajęciach technicznych w szkole. Spotkanie było też dobrą okazją, aby poznać panie z Koła Gospodyń Wiejskich i posłuchać ich opowiadań. Warsztaty bardzo podobały się uczniom a na ich zakończenie otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Nasi goście z KGW są zawsze mile widziani w szkole i w przyszłości chętnie będziemy korzystali z ich życiowego doświadczenia.

MIKOŁAJ 2023
6 grudnia Święty Mikołaj zawitał do SP-1 w Marklowicach.
Organizatorem spotkania był tradycyjnie już Samorząd Uczniowski. W programie mieliśmy: humorystyczny kabaret z Mikołajem, zespól taneczny chłopców z klasy 7b, krótki tematyczny film „W krzywym zwierciadle – witaj święty Mikołaju” oraz występ wokalny w wykonaniu szkolnego zespołu Piegi, Coda i kwartet z klasy 7. Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali mikołajkowe paczki ufundowane przez Gminę Marklowice.

W listopadzie grupa uczniów klas 6 uczestniczyła w konkursie kulinarnym „Mój przepis na deser z Agro -Wodzisław Sp. z o.o.”. Organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia; kształtowanie umiejętności organizacyjnych i pomysłowości; podniesienie poziomu kształcenia praktycznego; twórcza wymiana doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy placówkami oświatowymi. Uczestnicy konkursu z SP1 Nadia Pupek, Łucja Szczęch, Damian Grzonka i Lena Herda, którzy zaprezentowali deser „Budyń pod kołderką” oraz „Szaszłyki z galaretki” za swoje prace otrzymali wyróżnienie i pozytywnie zostali ocenieni przez nauczycieli przedmiotów zawodowych Ekonomika. Współpraca między SP1 i ZSzE realizowana jest w ramach wspólnej innowacji pedagogicznej „Od pasji do zawodu”.

W listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Towarzysz zabaw, powiernik
sekretów. Przytulanie misia działa uspokajająco, pobudza wyobraźnię i pomaga przełamać lęk. Nic zatem dziwnego, że pluszowe misie doczekały się swojego własnego święta. W bibliotece szkolnej wyeksponowano ciekawe książki o misiach, a w klasie VI b czytano fragmenty z książki o Misiu Puchatku. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy pokazali swoje ulubione maskotki.