17 maja dotarła do nas informacja o śmierci pani Jolanty Tomaszewskiej. Była nie tylko dyrektorem naszej szkoły, ale wielkim człowiekiem, przyjacielem, osobą, która z ogromnym sercem i zaangażowaniem podchodziła do kolejnych wyzwań. Z ogromnym sentymentem wspominamy czas budowania marklowickiego gimnazjum, kiedy pod jej przewodnictwem planowaliśmy i tworzyliśmy nową marklowicką placówkę. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. Przypominamy kilka faktów z życia pani dyrektor Jolanty Tomaszewskiej: mgr Jolanta Tomaszewska – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, w 1977 roku uzyskała tytuł magistra filologii polskiej. Od początku swojej pracy związana była ze Szkołą Podstawową nr 1 w Marklowicach. W latach 1985 – 1991 pełniła funkcję doradcy metodycznego przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach.
W wyniku konkursu w 1992 roku powierzono jej funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Marklowicach, którą pełniła do 1999 roku.
Następnie objęła funkcję dyrektora nowej placówki oświatowej – Gimnazjum w Marklowicach, którą pełniła do 2007 roku.
W 2008 r. objęła funkcję dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Marklowicach, którą pełniła do końca 2018 r.
W 2007 r. powołała do życia Marklowickie Stowarzyszenie Kobiet, które formalnie zostało zarejestrowane w lutym 2008 r. Od tego momentu została prezeską tego stowarzyszenia i funkcję tę pełniła do 2024 r.
Była również radną Powiatu Wodzisławskiego III i IV kadencji (2006-2014) oraz członkinią Zarządu Powiatu Wodzisławskiego w latach 2010-2014.
W 2006 r. za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski zainicjował pomysł przyniesienia swoich szkolnych pomocy we wszystkim - co możliwe z wyjątkiem plecaków. W czwartek 9 maja niemal każdy mały i duży człowiek w szkole przyniósł swoje szkolne przybory i podręczniki w czym tylko popadnie. Pomysłów było mnóstwo: miski, lodówki, koszyki, skrzynki na narzędzia,walizki, wózki i inne niecodzienne pojemniki. Pomysł zaczerpnięto z Internetu, jednak dobra zabawa, była już tylko nasza. Inicjatywa przerosła oczekiwania organizatorów. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone.

konkursmatempowiat  KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 23 kwietnia 2024 roku o godzinie 9.00 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 im. ADAMA MICKIEWICZA W       MARKLOWICACH (44-321 Marklowice ul. Wyzwolenia 160 tel.: 32/ 4550367) Zgłoszenia laureatów do dnia 19 kwietnia 2024 roku

???22 grudnia klasa 2a, zespół Coda i Piegi wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Jasełka w wykonaniu gwarowym przez najmłodszych uczniów szkoły przeniosły nas w klimat bożonarodzeniowy. Przepiękne wykonanie kolęd przez zespoły wokalne Coda i Piegi dopełniły czaru "wigilijnego wieczoru". Dziękujemy małym artystom oraz opiekunom: pani Jolancie Tomiczek i pani Kasi Rybka Kocuper na niezwykłe Jasełka a pani Ewie Skupień za wspólne kolędowanie.

„Nie samą nauką żyje szkoła” to DZIEŃ UBIORU ŚWIĄTECZNEGO. W tym dniu na szkolnych korytarzach królowały sweterki, czapki Mikołaja oraz inne gadżety świąteczne. Bawiła się cała szkoła, a zwycięskie były klasy młodsze, w których wszyscy mieli element świątecznego stroju. Uczniowie w tym dniu otrzymali mały słodki upominek. Organizatorem DNIA był Samorząd Uczniowski SP1.

Gratulujemy zgranym klasom. Samorząd Uczniowski

Gościliśmy w naszej szkole panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Marklowicach. Na zajęciach warsztatowych, które przygotowali nasi goście uczniowie nauczyli się wyszywać ściegiem krzyżykowym. Niby proste, ale nawlec nitkę na igłę i zrobić supełek na końcu nitki sprawiło dużo kłopotu. Nowe umiejętności uczniowie wykorzystają w życiu codziennym i na zajęciach technicznych w szkole. Spotkanie było też dobrą okazją, aby poznać panie z Koła Gospodyń Wiejskich i posłuchać ich opowiadań. Warsztaty bardzo podobały się uczniom a na ich zakończenie otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Nasi goście z KGW są zawsze mile widziani w szkole i w przyszłości chętnie będziemy korzystali z ich życiowego doświadczenia.

MIKOŁAJ 2023
6 grudnia Święty Mikołaj zawitał do SP-1 w Marklowicach.
Organizatorem spotkania był tradycyjnie już Samorząd Uczniowski. W programie mieliśmy: humorystyczny kabaret z Mikołajem, zespól taneczny chłopców z klasy 7b, krótki tematyczny film „W krzywym zwierciadle – witaj święty Mikołaju” oraz występ wokalny w wykonaniu szkolnego zespołu Piegi, Coda i kwartet z klasy 7. Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali mikołajkowe paczki ufundowane przez Gminę Marklowice.