18 maja odbyła się wycieczka klas 4-6 do Krasiejowa. Przy pięknej pogodzie odbyło się kolejne działanie projektu współpracy transgranicznej "Nasze korzenie-nasza przyszłość", w którym wzięło udział 200 uczestników polsko-czeskich. Uczniowie w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, później w Jura Parku przenieśli się do przeszłości i prapoczątków naszego świata. Było mnóstwo efektów 3D, 5D, niezapomniane przeżycia w Oceanarium i spotkanie z dinozaurami. Dla wszystkich wyjazd był wspaniałym przeżyciem, strona czeska była pod ogromnym wrażeniem całego obiektu w Krasiejowie. Wyjazd został sfinansowany z EFRR, budżetu państwa i budżetu gminy. Organizatorem wyjazdu była pani dyrektor, która jest koordynatorem projektu.
      

III miejsce w zawodach rejonowych „Szkolna Drużynowa Liga LA” wywalczyły nasze dziewczyny w składzie: Eliza Batko, Laura Chłapek, Maria Konieczny, Julia Węcławek, Aneta Dudek, Wiktoria Elias, Nikola Irzyk, Zuzanna Kirkiewicz, Emilia Komraus, Marta Kraszewska, Maja Marcol, Kinga Skupień, Martyna Grobelny, Paulina Grobelny. Zawody odbyły się 17 maja 2022 r. na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Dziewczyny trenują pod okiem pani Mireli Majtyki. Gratulujemy!!!

Uczniowie  klas 5- 8  SP-1 zarobili pieniądze na własną  wycieczkę  do Energylandii. Było to możliwe, dzięki pracy uczniów z  Samorządu Uczniowskiego, który prowadzi Sklepik Uczniowski „Metoda na głoda”. Spółdzielnia uczniowska jest doskonałym sposobem na rozwijanie przedsiębiorczości, aktywności społecznej, współpracy i zaradności.  Grupa 44 uczniów wyjechała do wspomnianej Energylandii  – największego Parku Rozrywki w Polsce, który zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zator. Młodzież do woli korzystała z atrakcji Parku, który jest miejscem pełnym śmiechu, krzyków i szaleństwa. W tym roku SU wykazał się dużą inicjatywą. Przez cały rok szkolny aktywnie  organizował akcje charytatywne: na rzecz schroniska dla zwierząt, zorganizowano zbiórkę nakrętek dla chorego dziecka, szkolnego Mikołaja, WOŚP, Walentynki, Dzień Chłopca, Dzień Nauczyciela, Dzień Kobiet, Światowy Dzień Wody, Wiosenny konkurs „1 z 10” połączony z warsztatami kulinarnymi oraz zbiórkę darów dla Ukrainy . Młodzież chętnie brała udział w jesiennych wykopkach, szkolnych akademiach, przygotowali wiele audycji radiowych. Opiekunem Samorządu Szkolnego 2021/2022  jest Bożena Szlufik przy współpracy z Justyną Magnor i Anitą Górecką. 

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „ŚWIATŁEM MALOWANE” organizowanym przez Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zajął uczeń naszej szkoły – Patryk Majtyka z kl. 7b. Poniżej prezentujemy zwycięskie prace. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bieg Przyjaźni w Stonavie - to tradycyjne zawody sportowe, które odbywają się w maju i w których nasza szkoła uczestniczy od prawie 20 lat w ramach współpracy transgranicznej z Czechami. Dzisiaj 10 maja przy pięknej pogodzie odbyła się rywalizacja sportowa z udziałem ponad 200-osobowej grupy z Czech i 40-osobowej grupy polskiej. Na podium stanęli:
I miejsce Kinga Skupień rocznik klas 8-9 (dziewczyny)
I miejsce Oliwier Naczyński rocznik klas 8-9 (chłopcy)
II miejsce Miłosz Wita rocznik 4.
Gratulujemy wspaniałych wyników, wytrwałości (biegi były długodystansowe) i życzymy dalszych sukcesów.
Wyjazd odbył się w ramach projektu "Nasze korzenie - nasza przyszłość". Był finansowany z EFRR i budżetu państwa "Przekraczamy granice".
        
Uczniowie naszej szkoły w dniu 28.04.22 wzięli udział w wycieczce do Czernicy, gdzie Astrohunters w ciekawy sposób opowiadali o głębokim kosmosie. Opiekunami wycieczki były panie Joanna Dziwok oraz Monika Hejczyk
Pani Pilipiec uczyła nas jak wykonać serduszka z papierowej wikliny.
          

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego młodzież zdecydowała się przynieść swoje szkolne pomoce we wszystkim - co możliwe z wyjątkiem plecaków. W piątek 6 maja niemal każdy mały i duży człowiek w szkole przyniósł swoje szkolne przybory i podręczniki w czym tylko popadnie. Pomysłów było mnóstwo: skrzynki na narzędzia, walizki, wózki i inne niecodzienne pojemniki . Pomysł zaczerpnięto z Internetu, jednak dobra zabawa, była już tylko nasza. Inicjatywa przerosła oczekiwania organizatorów.