21 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. O godz. 9.00 w auli szkolnej odbyła się pierwsza uroczystość z udziałem Wójta Gminy Marklowice pana Wiesława Miki oraz dyrekcji szkoły. Uczniowie z rąk wójta odebrali 22 Nagrody Wójta przyznane decyzją Rady Pedagogicznej. Nagrodzeni to: Maksymilian Sobik, Amelia Pawlus, Małgorzata Filipowska, Nina Jabłońska, Wiktoria Rogozińska, Hanna Kempny, Olga Strączek, Łucja Szczęch, Franciszek Wielgus, Maciek Szypuła, Wojciech Koch, Zofia Mendzik, Kaja Kolarska, Antoni Wołyński, Pola Grzonka, Karol Hluchnik, Lena Surma, Paweł Wita, Emilia Elias, Barbara Brychcy, Tatiana Góra i Wojciech Kirkiewicz. Ponadto uczniowie klasy 8a odebrali teczki absolwentów i tym samym pożegnali mury naszej szkoły. Po programie artystycznym w wykonaniu klasy 7a uczniowie klas 5-8 odebrali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i promocję z wyróżnieniem. O godz. 10.30 odbyła się druga uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 1-4. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym wystąpiły całe klasy. Pani dyrektor złożyła podziękowania Radzie Rodziców, którą reprezentowała pani Agnieszka Grzonka za całoroczną współpracę. Uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, odebrali nagrody książkowe z rąk dyrektora i wychowawców. Nagrodzeni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

17 maja dotarła do nas informacja o śmierci pani Jolanty Tomaszewskiej. Była nie tylko dyrektorem naszej szkoły, ale wielkim człowiekiem, przyjacielem, osobą, która z ogromnym sercem i zaangażowaniem podchodziła do kolejnych wyzwań. Z ogromnym sentymentem wspominamy czas budowania marklowickiego gimnazjum, kiedy pod jej przewodnictwem planowaliśmy i tworzyliśmy nową marklowicką placówkę. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. Przypominamy kilka faktów z życia pani dyrektor Jolanty Tomaszewskiej: mgr Jolanta Tomaszewska – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, w 1977 roku uzyskała tytuł magistra filologii polskiej. Od początku swojej pracy związana była ze Szkołą Podstawową nr 1 w Marklowicach. W latach 1985 – 1991 pełniła funkcję doradcy metodycznego przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach.
W wyniku konkursu w 1992 roku powierzono jej funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Marklowicach, którą pełniła do 1999 roku.
Następnie objęła funkcję dyrektora nowej placówki oświatowej – Gimnazjum w Marklowicach, którą pełniła do 2007 roku.
W 2008 r. objęła funkcję dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Marklowicach, którą pełniła do końca 2018 r.
W 2007 r. powołała do życia Marklowickie Stowarzyszenie Kobiet, które formalnie zostało zarejestrowane w lutym 2008 r. Od tego momentu została prezeską tego stowarzyszenia i funkcję tę pełniła do 2024 r.
Była również radną Powiatu Wodzisławskiego III i IV kadencji (2006-2014) oraz członkinią Zarządu Powiatu Wodzisławskiego w latach 2010-2014.
W 2006 r. za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski zainicjował pomysł przyniesienia swoich szkolnych pomocy we wszystkim - co możliwe z wyjątkiem plecaków. W czwartek 9 maja niemal każdy mały i duży człowiek w szkole przyniósł swoje szkolne przybory i podręczniki w czym tylko popadnie. Pomysłów było mnóstwo: miski, lodówki, koszyki, skrzynki na narzędzia,walizki, wózki i inne niecodzienne pojemniki. Pomysł zaczerpnięto z Internetu, jednak dobra zabawa, była już tylko nasza. Inicjatywa przerosła oczekiwania organizatorów. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone.

konkursmatempowiat  KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 23 kwietnia 2024 roku o godzinie 9.00 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 im. ADAMA MICKIEWICZA W       MARKLOWICACH (44-321 Marklowice ul. Wyzwolenia 160 tel.: 32/ 4550367) Zgłoszenia laureatów do dnia 19 kwietnia 2024 roku

???22 grudnia klasa 2a, zespół Coda i Piegi wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Jasełka w wykonaniu gwarowym przez najmłodszych uczniów szkoły przeniosły nas w klimat bożonarodzeniowy. Przepiękne wykonanie kolęd przez zespoły wokalne Coda i Piegi dopełniły czaru "wigilijnego wieczoru". Dziękujemy małym artystom oraz opiekunom: pani Jolancie Tomiczek i pani Kasi Rybka Kocuper na niezwykłe Jasełka a pani Ewie Skupień za wspólne kolędowanie.

„Nie samą nauką żyje szkoła” to DZIEŃ UBIORU ŚWIĄTECZNEGO. W tym dniu na szkolnych korytarzach królowały sweterki, czapki Mikołaja oraz inne gadżety świąteczne. Bawiła się cała szkoła, a zwycięskie były klasy młodsze, w których wszyscy mieli element świątecznego stroju. Uczniowie w tym dniu otrzymali mały słodki upominek. Organizatorem DNIA był Samorząd Uczniowski SP1.

Gratulujemy zgranym klasom. Samorząd Uczniowski

Gościliśmy w naszej szkole panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Marklowicach. Na zajęciach warsztatowych, które przygotowali nasi goście uczniowie nauczyli się wyszywać ściegiem krzyżykowym. Niby proste, ale nawlec nitkę na igłę i zrobić supełek na końcu nitki sprawiło dużo kłopotu. Nowe umiejętności uczniowie wykorzystają w życiu codziennym i na zajęciach technicznych w szkole. Spotkanie było też dobrą okazją, aby poznać panie z Koła Gospodyń Wiejskich i posłuchać ich opowiadań. Warsztaty bardzo podobały się uczniom a na ich zakończenie otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Nasi goście z KGW są zawsze mile widziani w szkole i w przyszłości chętnie będziemy korzystali z ich życiowego doświadczenia.