Uczniowie przebrani za postacie z bajek

W dniu 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu zainteresowani uczniowie wszystkich klas przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od  samego rana – spotkać ich można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece, w stołówce oraz świetlicy.  Kulminacyjnym punktem obchodów święta była sesja zdjęciowa na sali gimnastycznej i w auli, gdzie uczniowie prezentowali swoje stroje. Na koniec została wykonana wspólna fotografia wszystkich postaci bajkowych. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. Organizatorem święta był Samorząd Uczniowski i biblioteka szkolna.