Od września rozpoczynamy realizację projektu współpracy transgranicznej z Zakladni Skolą w Stonavie „Nasze korzenie – nasza przyszłość”. W ramach planowanych działań będzie zorganizowany wyjazd dla klas 1-3 do Izby Regionalnej w Żorach oraz warsztaty regionalno-plastyczne. Klasy starsze będą uczestniczyły w wyjeździe do Krasiejowa, warsztatach robotycznych i 3D, będzie Planetarium i Świat Techniki w Ostravie oraz konkursy i zmagania sportowe. Na realizację projektu szkoła pozyskała ponad 23 tys. EUR. Liczymy na to, że sytuacja epidemiczna nie pokrzyżuje naszych planów.
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.