Plakat Dnia Telefonu Zaufania z numerem telefonu

Każdego roku ten dzień poświęcony jest ogólnoświatowym działaniom związanym z obsługą telefonów zaufania dla dzieci. Infolinie dla dzieci mają na celu pomóc być może najbardziej wrażliwej grupie ludności, podnosząc ich głos i zapewniając ich prawa, o których często się zapomina. Dzięki temu wszystkie dzieci mogą otrzymać potrzebną pomoc i wsparcie.  W Polsce (i Europie) telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa pod numerem 116 111. Jest to bezpłatny numer pod który można zarówno zadzwonić jak i napisać i podzielić się swoimi problemami. Specjaliści dyżurują pod tym numerem w trybie 24/7. Więcej informacji uzyskasz pod adresem strony internetowej 116111.pl. Na świecie funkcjonuje ponad 170 telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży w 142 krajach i corocznie odbierane są telefony od ponad 20 milionów młodych osób potrzebujących wsparcia.