Uczniowie polscy i czescy przed budynkiem Świata Techniki

Świat Techniki w Ostravie - to trzecie działanie w ramach projektu współpracy transgranicznej ze Stonavą "Nasze korzenie-nasza przyszłość". 31 marca 100-osobowa grupa polsko-czeskich uczestników wzięła udział w wyjeździe do Ostravy, by w Instytucie nauki i techniki przekonać się, że kontakt z naukami ścisłymi nie musi być ani nudny ani trudny. Uczniowie z ogromną przyjemnością przeprowadzali doświadczenia, eksperymentowali, poznawali świat fizyki, biologii i najnowszych technologii w sposób interaktywny. Odbył się również seans 3D na temat flory i fauny najpiękniejszych wysp świata. Wyjazd miał na celu pokazać uczniom ciekawe formy i sposoby spędzania wolnego czasu. Uśmiechy zadowolenia na twarzach naszych uczniów potwierdziły, że cel został osiągnięty. Projekt jest współfinansowany z EFRR i budżetu państwa Przekraczamy granice.