W poniedziałek 2 grudnia odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Unijnego programu edukacyjnego Erasmus plus. W szkolnej stołówce uczniowie SP-1 oraz zaproszeni goście z kilku europejskich krajów pod opieką nauczycieli, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych ciasteczek. Dzieci, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto. Wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces ich pieczenia. Gotowe ciasteczka dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób. Pieczenie ciasteczek sprawiło uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło regionalne świąteczne tradycje. Koordynatorami „ciasteczkowej akcji” były panie: Bożena Szlufik, Anita Górecka, Karolina Kowol-Drażyk oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Marklowicach.