W marcu obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Akcję zorganizowali oraz przeprowadzili przedstawiciele SU wraz z opiekunem. Uczniowie przygotowali informacyjne - promujące oszczędzanie wody, podkreślając jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Każdy uczeń i pracownik szkoły w Dniu Wody otrzymał symboliczną butelkę wody mineralnej wraz z informacją o zaletach jej picia. Z okazji Dnia Wody zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawiciela Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchali interesującej prelekcji z prezentacją multimedialną i filmem. Uczniowie dostali ciekawie przygotowane książki edukacyjne. Sponsorem działania była Gmina Marklowice.