Uczniowie w strojach ludowych

14 czerwca zakończyliśmy realizację projektu współpracy z Czechami "Nasze korzenie - nasza przyszłość". Było to ostatnie działanie projektowe - zamknięcie konkursu plastycznego "Stąd jesteśmy", nagrodzenie laureatów oraz podsumowanie wszystkich wcześniejszych działań. W obecności wójta gminy Marklowice, pani przewodniczącej Rady Gminy oraz wicestarosty Stonavy uczniowie klas 1-3 zaprezentowali program artystyczny z elementami regionalnymi i gwarowymi, a pani dyrektor jako koordynator projektu podsumowała działania. Projekt ten był 12 projektem współpracy prowadzonej między szkołami marklowickimi a Zakladni Szkołą w Stonavie, na jego realizację pozyskaliśmy 23 tys. euro. Zarówno strona polska jak i czeska wyraziły gotowość dalszej współpracy transgranicznej.