Teatrzyk cieni

W dniu 09.06.2022 uczennice klasy 8a Marta Kraszewska i Zuzanna Kirkiewicz pod opieką nauczyciela fizyki Monika Hejczyk przygotowały i przedstawiły teatrzyk cieni dla klas 1-3, pt. Maria Skłodowska-Curie  oraz pokaz eksperymentów fizycznych dla klasy 3a. Uczniowie klasy 3b dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o życiu polskiej noblistki, która była pierwszą kobieta na Uniwersytecie w Sorbonie. Natomiast klasa 3a uczestniczyła w doświadczeniach z wykorzystaniem sprzętu domowego i produktów spożywczych. Eksperymenty dotyczyły następujących dziedzin fizyki: magnetyzm, aerodynamika, hydrostatyka. Dziewczyny napisały scenariusz sztuki oraz samodzielnie wykonały rekwizyty i przygotowały sprzęt do wystawienia tego nietypowego dzieła. Dziękujemy dzieciom za udział w eksperymentach i życzymy dobrej zabawy w wykonywaniu doświadczeń w domu z rodzicami.