Uczniowie podczas zajęć robotycznych

24 listopada odbyły się pierwsze "Warsztaty robotyczne" dla czesko-polskich uczniów w ramach projektu "Nasze korzenie-nasza przyszłość". Uczniowie pracowali na robotach Lego Mindstorms EV3. Budowali roboty, programowali i uczyli je poruszać się wyznaczoną trasą. Następnym razem będą walki sumo. Było wiele emocji i ogromne zadowolenie, gdy wszystko zadziałało jak trzeba. Warsztaty poprowadziła pani Mirela Majtyka, która posiada wieloletnie doświadczenie w programowaniu robotów. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów z Marklowic i ZS w Stonavie. Podczas otwarcia warsztatów głos zabrali dyrektorzy szkół: pani Halina Winkler i pani Milada Hejmerova. Dla potrzeb warsztatów zostały zakupione 4 nowe zestawy lego, wykorzystano również 3 inne zestawy z wcześniejszego projektu. Zgodnie z założeniami projektu w warsztatach uczestniczą uczniowie klas 7- 8, w tej samej grupie uczestników odbędą się jeszcze 2-krotnie..
Projekt „Nasze korzenie – nasza przyszłość” jest finansowany z EFRR oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”.