Uczniowie wykonujący origami

Origami jest sztuką piękna i harmonii. Poprawia sprawność intelektualną uczniów, zachęca ich  do samodzielnego logicznego myślenia, doskonalenia koncentracji uwagi, oraz ćwiczenia wyobraźni przestrzennej bardzo ważnej na lekcjach geometrii. Sztuka składania papieru to  również  rozwijanie  sprawności manualnych, gdyż  doskonale nadaje się do ćwiczenia dłoni i palców, odpowiedniego napinania mięśni ręki i precyzji w działaniu. Ma to swoje odzwierciedlenie na lekcjach języka polskiego- notatki. 5 października dla uczniów z klas IV i V   odbyły się w naszej szkole warsztaty origami  zorganizowane przez  Samorząd Uczniowski. Zajęcia  poprowadziła p. Joanna Hofman- Beśka,  wielka pasjonatka  orgiami. Podczas warsztatów dzieci miały okazję  przekonać się, jak ze zwykłych i kolorowych kartek papieru można  złożyć małe dzieła sztuki- pudełka na przybory szkolne. Warsztaty orgiami były  wspaniałą okazją do twórczego spędzania czasu wolnego w szkole i do wspólnej zabawy.