Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego, w Polsce 9 lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych. Co roku nasza szkoły, bierze udział w tych obchodach, organizując audycje, prelekcje oraz lekcje z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Tak była i w tym roku, w ramach lekcji informatyki uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Rozważnego gospodarowania czasem w sieci, co ze względu na obecną sytuację (zdalne nauczanie) jest tak ważne. Oto prezentacje wykonane przez uczniów: Julia Wala kl. VIA i Patryk Majtyka kl. VIB

Bezpieczeństwo w sieci   Dzień Bezpiecznego Internetu