Logo Laboratoria Przyszłości

W ramach rządowego projektu “Laboratoria przyszłości” nasza szkoła wzbogaciła się o studio nagrań. Od września działa koło filmowe, które w pełni wykorzystuje możliwości pozyskanego sprzętu. Uczniowie klas VI uczą się podstaw kompozycji fotografii, piszą własne scenariusze, stają za kamerą jako operatorzy, pracują również jako reżyserzy.  Efekty ich pracy wzbogacają uroczystości szkolne m.in. DEN i Święto Niepodległości. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony szkolnej, gdzie pojawiają się linki do filmów, prezentacji oraz sesji zdjęciowych. Ponadto zakupiona z programu drukarka 3D w okresie przedświątecznym ma mnóstwo pracy. Uczniowie na lekcjach informatyki wykonują liczne ozdoby choinkowe w wymiarze 3D, które zostaną zawieszone na szkolnej choince. Na zajęciach robotycznych powstają roboty, które rozpoczną zmagania na licznych konkursach. No i najważniejsze: gofrownice - dzięki nim lekcje wychowawcze zaczęły nabierać koloru i smaku. To tylko niektóre atrakcje, jakie pojawiły się po zakupieniu projektowego sprzętu.