Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Podstawowe informacje znajdują się na plakatach, zaś szczegółowe można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Informacje dotyczące Miesiąca Bibilotek Szkolnych

3 marca klasy czwarte i piąte uczestniczyły w spotkaniu online z pisarzem Waldemarem Cichoniem. Autor opowiadał o czasach swojego dzieciństwa kiedy dzieci nie miały do dyspozycji komputera ani telefonu komórkowego i aby przenieść się do innego świata czytały książki. Jednym z ulubionych pisarzy pana Cichonia był Stanisław Lem i to jego twórczość zainspirowała go do napisania książki "Witajcie w Wynalazkowie" jest to pełne humoru opowiadanie o świecie wynalazków z wątkiem kryminalno-szpiegowskim. Autor serii książek "Cukierku ty łobuzie oraz "Jeśli się zgadzasz zaszczekaj dwukrotnie" starał się zachęcić uczniów do przeczytania swojej nowej książki.

Z okazji Walentynek w bibliotece szkolnej uczniowie, którzy wypożyczali książki otrzymywali małe serduszko wydrukowane na szkolnej drukarce 3D.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu - 7 luty, w bibliotece szkolnej uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, labirynty i poznawali zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Na przerwach uczniowie grali w gry edukacyjne na komputerach i korzystali ze strony sieciaki.pl .

Dzisiaj w auli szkoły odbył się 2 etap międzyklasowego konkursu czytelniczego. Drużyny składające się z dwóch osób odpowiadały na pytania z lektur szkolnych. Uczniowie biorący udział w tym etapie najlepiej odpowiadali na pytania w etapie pierwszym klasowym. Odpowiedzi oceniało jury składające się z pani Anny Jędrzejczyk-Trzeciak, pani Bożeny Szlufik i pana Marka Skupnia. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy.

Z okazji Dnia Postaci z Bajek odbył się  konkurs gminny  "Bajki i Baśnie". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych 1-3 i 4-8. Najlepsze prace z klas 1-3 konkurowały z praca uczniów ze Szkoły SP2.  Dzieci, który zajęły miejsca w etapie szkolnym i międzyszkolnym otrzymały nagrody.
Na poziomie klas 4-8: (z powodu małej ilości prac z klas starszych grupy wiekowe zostały połączone)
I miejsce zdobył Dominik Wala klasa 4c SP1
II miejsce Oliwier Gwiszcz klasa 5a i Antonina Wala klasa 4c SP1
III miejsce Kalina Kotas klasa 6 a i Julia Kurowska klasa 8a SP1
Wyróżnienia: Amelia Wasilewska 8c, Kinga Mańka 6a, Milena Kotas 6a, Emilia Tatarczyk 6b, Dzielińska Julia 6b, Agata Szewczyk 6c.
Na poziomie klas 1-3 nagrody otrzymali:
I miejsce Samanta Witkowska kl. II SP2
II miejsce Bogusia Zahorska kl. 3a SP1
III miejsce Laura Jachtoma kl. 3b SP1
Wyróżnienia otrzymali Mateusz Musiolik kl. 3a i Hanna Paszenda kl. 1a

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminę Marklowice i SP1 w Marklowicach.