Teatr Na Cztery Łapy pracowicie spędzał koniec tygodnia. W sobotę i w niedzielę, kiedy wszyscy odpoczywali, nasi młodzi aktorzy mieli teatralne próby w Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach, na scenie którego mogliśmy ich 29 września podziwiać. Zagrali w spektaklu pt. „ I kto tu rządzi " w reżyserii pani Izabeli Karwot. Akcja sztuki w zabawny sposób ukazuje perypetie Króla, którego żona uważając, że nie radzi on sobie z rządzeniem przejmuje inicjatywę. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji. Humor sytuacyjny przeplata się z humorem wynikającym z gry słów. Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałą kreację Króla (Jakub Granieczny ), Kólowej ( Ola Chrószcz ) i Królowej Matki ( Hania Oskwarek ), bardzo inteligentnych i asertywnych Służących dodających sztuce charakteru (Hania Konieczny i Rafał Dudek) oraz wytwornych Dam Dworu Królowej Matki o nieskazitelnych manierach (Julia Pająk i Zuzia Cuber). Z kolei żywiołowy Profesor ( Kacper Durczok ) zachwycał wiedzą i stanowczością. Wyszukaną mową uraczył nas marzycielski Poeta (Antek Zawiasa ), a filozoficznymi przemyśleniami Błazen (ponownie Kacper Durczok ). Najmłodszych widzów zachwycił „zawodowy” Smok (ponownie Antek Zawiasa ), który pojawiając się na scenie wzbudzał radość i entuzjazm. Dorośli widzowie z pewnością docenili profesjonalizm młodych aktorów i uniwersalny przekaz płynący ze sztuki.