Uczniowie i nauczyciele w Portugalii

W sobotę 30 kwietnia wróciła do Polski grupa 2 nauczycieli i 4 uczniów, którzy brali udział w ostatniej już wizycie w ramach projektu Erasmus+ w Portugalii w miejscowości Vidigueira. Vidigueira to miejscowość położona w regionie Alentejo, licząca ok 5 tys. mieszkańców i należąca do Vasco da Gamy – wielkiego odkrywcy i żeglarza. Szkoła składa się z 4 budynków rozmieszczonych na terenie miejscowości, do których uczęszczają odpowiednio klasy 1-3, 4-6 oraz 7-9. Uczniowie podczas pobytu gościli w portugalskich rodzinach, poznając tamtejsze zwyczaje i obyczaje jak również region Alentejo, który słynie z uprawy winogron. Grupa Erasmusa brała udział w warsztatach projektowych oraz w wycieczkach do takich miejsc jak Evora, Beja, Monsaraz oraz Mertola. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia stolicy Portugalii - Lizbony. Spotkanie w Portugalii było podsumowaniem projektu „National heritage for our common European heritage” (Dziedzictwo narodowe dla naszego wspólnego dziedzictwa europejskiego), który jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Koordynatorem projektu jest pani Agata Jachtoma.