Relację z frontu poszukiwań mikrometeorytów podesłała nam Szkoła Podstawowa nr 1 z Marklowic. Uczniowie wraz opiekunką poszukiwali materiałów w rynnach i na dachach, w ruch poszły magnesy, odkurzacz, a także szczotka magnetyczna.Zebrali dużo materiałów i prace nad jego oceną wrą, co widać na poniższych zdjęciach. Jak nam doniesiono, równie fascynujące co martwa natura, okazały się być również przeglądane elementy organiczne. Ponoć furorę zrobiły tu larwy komarów. I bardzo dobrze, w tym projekcie nie chodzi tylko o mikrometeoryty, ale właśnie o poznanie tego, co nas w tym teoretycznie nieciekawym pyle otacza. Program „Łowcy mikrometeorytów” mogliśmy ufundować dzięki wsparciu POLSA Polska Agencja Kosmiczna Polish Space Agency i Future Processing. Merytorycznie wspierali nas przy opracowaniu programu wspaniali geologowie z Studenckie Koło Naukowe Geologów UWr.

ustawić