Podczas obchodów Dnia KEN w auli szkolnej gościliśmy Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Marklowic pod opieką strażaków naszej OSP Marklowice pana Pawła Miki i pana Dawida Pawlasa. Ponadto zaprezentował się Klub Taekwondo, którego filia działa na terenie naszej gminy i trenuje w budynku szkoły. Strażacy zaprezentowali ubranie bojowe z pełnym wyposażeniem na akcję pożarniczą oraz omówili zasady działania drużyny młodzieżowej. Pani dyrektor w imieniu społeczności szkolnej podziękowała strażakom za ich służbę i oddanie podczas akcji ratowniczych. Później prezes Klubu Taekwondo RCSW Fighter pan Łukasz Kubiak oraz trener pan Paweł Olszak poprowadzili pokaz technik walk, sprawności i skoczności. Na koniec panowie jako mistrzowie taekwondo przedstawili swój medalowy dorobek. Wszystko po to, aby zachęcić młodzież do treningów i uprawiania sportu.

Te Quondo