W listopadzie grupa uczniów klas 6 uczestniczyła w konkursie kulinarnym „Mój przepis na deser z Agro -Wodzisław Sp. z o.o.”. Organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia; kształtowanie umiejętności organizacyjnych i pomysłowości; podniesienie poziomu kształcenia praktycznego; twórcza wymiana doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy placówkami oświatowymi. Uczestnicy konkursu z SP1 Nadia Pupek, Łucja Szczęch, Damian Grzonka i Lena Herda, którzy zaprezentowali deser „Budyń pod kołderką” oraz „Szaszłyki z galaretki” za swoje prace otrzymali wyróżnienie i pozytywnie zostali ocenieni przez nauczycieli przedmiotów zawodowych Ekonomika. Współpraca między SP1 i ZSzE realizowana jest w ramach wspólnej innowacji pedagogicznej „Od pasji do zawodu”.