10 listopada odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Najpierw uczniowie klas 1-4 wzięli udział w akademii, podczas której uroczyście odśpiewali hymn narodowy. Ze sceny popłynęły słowa "Kto ty jesteś - Polak mały" zabrzmiała pieśń legionowa w wykonaniu klasy 3b. Wyjątkowym wydarzeniem był występ zespołu szkolnego pod kierunkiem pana Musiolika. Wszyscy usłyszeli "Rotę" w wykonaniu: perkusja: Leon Baranek, trąbka: Łucja Szczęch, gitara: Łukasz Szlachta i klawisze: Antoni Tomecki. Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za przepiękne galowe stroje i symbole biało-czerwone, które widniały na piersiach naszych najmłodszych kolegów. Obchody Święta Niepodległości dla klas starszych przybrały formę Festiwalu Pieśni Legionowych. Po odśpiewaniu hymnu narodowego każda klasa zaprezentowała się na scenie, wykonując jedną z pieśni legionowych, które prowadziły naszych żołnierzy do niepodległości. Atmosfera w auli była bardzo podniosła i wzruszająca. Pojawił się również akcent dotyczącego patrona naszej szkoły - Adama Mickiewicza. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom przepięknych występów. Koordynatorkami imprezy były: pani Magdalena Zawiasa i pani Ewa Skupień.