Cotygodniowe warsztaty lulinarne w szkole umożliwiają  dzieciom naukę gotowania, ale także uczą  pracy w grupie, podziału obowiązków i dogodnego rozplanowania czasu potrzebnego do przygotowania potrawy. Zajęcia odbywają  się  w klasach szóstych z podziałem na grupy. Wspólne gotowanie buduje więzi pomiędzy uczestnikami warsztatów, uczy nowych umiejętności, pozwala na poznawanie ukrytych zdolności, świetnie wpływa na rozwój motoryczny, ucząc równocześnie dokładności. Do tej pory uczniowie zrealizowali swój pomysł na kanapkę, przygotowali pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe oraz przekąski z udziałem ciasta francuskiego. Wszystkie działania kulinarne cieszą uczniów a jeszcze lepiej smakują. Koordynatorem warsztatów jest Bożena Szlufik.