18.09.2023r. uczniowie klasy 2a i 2b poznali ciekawe miejsca Beskidu Śląskiego. Zwiedzili Chatę Kawuloka w Istebnej, która jest przykładem tradycyjnego góralskiego domu z XIX wieku. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowieści gospodarza o życiu rodziny góralskiej w dawnych czasach. Poznały tradycyjny wystrój i wyposażenie chaty góralskiej z minionej epoki. Ciekawostką dla uczniów był piec bez komina oraz prezentacja dawnych góralskich instrumentów muzycznych, na których gospodarz wykonał kilka melodii. Równie ciekawym miejsce było Centrum Pasterskie w Koniakowie, gdzie dzieci poznały pracę pasterzy, pasterskie zwierzęta, rodzaje serów owczych - połączone z degustacją sera, aktywnie uczestniczyły w warsztatach rękodzieła.
Wycieczka była dofinansowana z Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”.