ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator. Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, można korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Uczniowie klas 5- 8  SP-1 w Marklowicach zarobili pieniądze na własną  wycieczkę do Energylandii. Było to możliwe, dzięki pracy uczniów z  Samorządu Uczniowskiego. Spółdzielnia uczniowska jest doskonałym sposobem na rozwijanie przedsiębiorczości, aktywności społecznej, współpracy  i zaradności. Grupa 45 uczniów wyjechała do wspomnianej Energylandii w nagrodę za całoroczną pracę, dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Opiekunem Samorządu Szkolnego 2022/2023  jest Bożena Szlufik przy współpracy z Sabiną Durczok,  Anitą Górecką i Justyną Magnor.