SZACHISTA ANTONI WOŁYŃSKI Z PRAWEM DO GRY W MISTRZOSTWACH ŚWIATA LUB EUROPY W GRUPIE DO LAT 8. W niedzielę 7 maja dobiegły końca Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8 w szachach klasycznych, które rozpoczęły się 2 maja 2023 roku. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie na zlecenie Polskiego Związku Szachowego. Do udziału w tej jednej z najważniejszych imprez szachowych w kraju przystąpiło 26 dziewcząt oraz 84 chłopców (dzieci rywalizowały w osobnych grupach). Antoni Wołyński zgromadził najwięcej punktów w porównaniu do wcześniejszych startów w Mistrzostwach Polski tempem szachów klasycznych. Nie dając się nikomu pokonać, uzyskał 5 zwycięstw i 4 remisy, czyli z liczbą 7 pkt. zameldował się na bardzo wysokim V miejscu.
Młody szachista zapewnił sobie udział w finałach Mistrzostw Polski do lat 10 w 2024 roku oraz uzyskał prawo do wnioskowania o udział w Mistrzostwach Świata lub Europy w kategorii do 8 lat w 2023 roku.