W dniu dzisiejszym podczas uroczystych obchodów świąt majowych gościliśmy m.in. pana wójta Tadeusza Chrószcza, przewodniczącą Rady Gminy panią Krystynę Klocek oraz gościa specjalnego pana Kazimierza Solika. Uroczystości majowe zostały połączone z wręczeniem panu Kazimierzowi Złotej Honorowej Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Pan organista został nagrodzony za pracę i zasługi dla marklowickiej społeczności, w związku z 75-leciem pracy organistowskiej. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie i obecni uczniowie pana Solika, a program artystyczny urozmaiciły występy zespołu Piegi i Coda. Podczas drugiej części akademii na scenie pojawiły się 4 polskie konstytucje i jedna zagraniczna ze Stanów Zjednoczonych. Na koniec uczniowie wzięli udział w konkursie Kahoot, by podsumować swoją wiedzę na temat świąt majowych.