4 i 5 kwietnia  uczniowie SP1 w Marklowicach  uczestniczyli  w  spotkaniu  „Wielkanocne tradycje”. Zgromadzone w auli szkolnej dzieci klas 1-8  obejrzały edukacyjną prezentację multimedialną o tradycjach Wielkanocnych oraz  humorystyczny film o malowaniu pisanek. Klasy 5-8 wzięły udział w quizie wiedzy na temat Wielkanocnych tradycji w  kościele katolickim.  Uczniowie przygotowali  świąteczne kartki, które przekazaliśmy zaprzyjaźnionym instytucjom, z którymi współpracuje szkoła.  W tym roku  dla uczniów przygotowano też wielkanocne śniadanie, wszyscy degustowali pyszne baby i czekoladowe jajeczka. Spotkanie  dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski. Poczęstunek ufundowała Gmina Marklowice.