Uczniowie na kręglach

Uczniowie SP-1 mieli ciekawą i bogatą ofertę tegorocznych ferii w szkole. W tym roku  ferie  zimowe w  województwie śląskim  trwały  od 16  do 29 stycznia   2023r. Ferie  stanowią  niezwykle  powszechną i wartościową formę zagospodarowania czasu wolnego uczniów. Udział dzieci w zorganizowanych feriach w szkole stanowi istotną pomoc dla rodziców zwłaszcza czynnych zawodowo. W  naszej  szkole w pierwszym tygodniu ferii  przygotowano dla uczniów atrakcyjne  i lubiane przez nich  zajęcia. Uczniowie wyjeżdżali do:  Cinema City w Rybniku na film premierowy „Avatar” oraz klasy  młodsze na film komediowy „Wielki, zielony krokodyl domowy”. Dzieci wyjeżdżały do: Parku Wodnego Aquarion w Żorach, na kręgle do Hotelu Amadeus oraz klasy młodsze do Zoolanndii. W ostatnim dniu ferii  zorganizowano  dla wszystkich klas 1-8  dyskotekę.  Na  uczestników feryjnego pobyty w szkole  czekał codziennie ciepły  posiłek. O zdrowie uczniów, ich bezpieczeństwo, serdeczny i przyjazny klimat zajęć dbali nauczyciele SP-1.  Tylko w pierwszym dniu na wyjazd zgłosiło się 200 uczniów w inne dni frekwencja była podobna. O stronę finansową  „Bezpiecznych  Ferii 2023”  zadbała Gmina Marklowice.