Uczniowie podczas zajęć
28. września 2022 r. 13 uczniów z klas VIII uczestniczyło w wyjeździe do Ośrodka Caritas Archidiecezji Katowickiej Św. Hiacynty i Franciszka w Wodzisławiu Śl. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z pracą w Ośrodku, pokazanie działalności warsztatowej i pomocy osobom niepełnosprawnym. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w szkole Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” oraz preorientacji zawodowej.
Uczniowie zostali zapoznani ze strukturą pracy w Ośrodku, poszczególnymi pracowniami oraz sami uczestniczyli wraz z podopiecznymi w wybranych zajęciach warsztatowych. Wyjazd można zaliczyć do udanych – uczniowie wiele dowiedzieli się o pracy z osobami niepełnosprawnymi a przede wszystkim sami mogli spróbować z nimi popracować - doświadczenie zdobyte w praktyce jest przecież najcenniejsze. Ponadto integracja społeczna ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, ma na celu nauczyć młodzież otwartości na problemy innych, uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka, rozwijać umiejętności społeczne oraz uczyć udzielania pomocy. Koordynatorkami wyjazdu były panie: Anita Górecka i Martyna Jezusek - Stopa.