1 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023. W obecności wójta gminy Marklowice pana Tadeusza Chrószcza oraz dyrekcji szkoły uczniowie przywitali nowy rok szkolny w sali gminnej. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów i wychowawców klas piątych. W ramach drugiej tury uroczystości w mury szkolne zostało przyjętych 48 pierwszoklasistów, którzy złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani na uczniów. Na zakończenie odebrali od swoich rodziców "rogi obfitości", aby ten start w nowe szkolne wyzwania wspominali jak najlepiej. Naukę w szkole rozpoczęło całościowo 433 uczniów podzielonych na 20 oddziałów. Dyrektor szkoły oraz wójt gminy życzyli wszystkim uczniom wiele wytrwałości, zapału i radości z osiąganych sukcesów.