Uczniowie na spotkaniu

"Transplantologia. Jestem na tak!". Pod takim hasłem przebiegło spotkanie naszej młodzieży z sierż. szt. Dawidem Witą, który na co dzień jest policjantem orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowy opowiedział uczniom swoją historię - jak został dawcą szpiku dla swojego genetycznego bliźniaka. Policjant przybliżył też młodzieży procedurę rejestracji w bazie dawców szpiku, opowiedział, jak wygląda sam zabieg pobrania szpiku. Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne, naklejki i długopisy z logo fundacji DKMS. Policjant odpowiadał na całą masę pytań. Wielu uczniów deklarowało chęć zarejestrowania się w bazie dawców, kiedy tylko osiągną pełnoletność. Organizatorem spotkania była pani Katarzyna Oślizło.