Uczniowie w Energylandi

Uczniowie  klas 5- 8  SP-1 zarobili pieniądze na własną  wycieczkę  do Energylandii. Było to możliwe, dzięki pracy uczniów z  Samorządu Uczniowskiego, który prowadzi Sklepik Uczniowski „Metoda na głoda”. Spółdzielnia uczniowska jest doskonałym sposobem na rozwijanie przedsiębiorczości, aktywności społecznej, współpracy i zaradności.  Grupa 44 uczniów wyjechała do wspomnianej Energylandii  – największego Parku Rozrywki w Polsce, który zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zator. Młodzież do woli korzystała z atrakcji Parku, który jest miejscem pełnym śmiechu, krzyków i szaleństwa. W tym roku SU wykazał się dużą inicjatywą. Przez cały rok szkolny aktywnie  organizował akcje charytatywne: na rzecz schroniska dla zwierząt, zorganizowano zbiórkę nakrętek dla chorego dziecka, szkolnego Mikołaja, WOŚP, Walentynki, Dzień Chłopca, Dzień Nauczyciela, Dzień Kobiet, Światowy Dzień Wody, Wiosenny konkurs „1 z 10” połączony z warsztatami kulinarnymi oraz zbiórkę darów dla Ukrainy . Młodzież chętnie brała udział w jesiennych wykopkach, szkolnych akademiach, przygotowali wiele audycji radiowych. Opiekunem Samorządu Szkolnego 2021/2022  jest Bożena Szlufik przy współpracy z Justyną Magnor i Anitą Górecką.