Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w szkole

Wielkanoc tuż, tuż! Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych przedsięwzięciach, których celem było przypomnienie najważniejszych tradycji związanych z Wielkanocą. Najmłodsi z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach plastycznych. Przygotowali pisanki, palmy wielkanocne oraz elementy dekoracyjne. Efekty swojej pracy zaprezentowali podczas wspólnego spotkania, na tle prezentacji multimedialnej „Tradycje wielkanocne”. Dodatkową atrakcją było spotkanie z Paniami z  Koła Gospodyń Wiejskich, które w ciekawy sposób opowiedziały dzieciom o tradycjach wielkanocnych w Marklowicach. Uczniowie klas starszych przygotowali barwne pisanki, jak również wzięli udział w ogromnym przedsięwzięciu jakim były warsztaty kulinarne. Nie zabrakło emocji związanych z konkursami. Każdy chętny mógł wykazać się wiedzą religijną na temat Świąt Wielkanocnych w konkursie „1 z 11”. Uczniowie posiadający talenty plastyczne zaangażowali się w konkursie plastycznym pod hasłem „Pisanki”.