Uczniowie roznoszący wodę uczniom

W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Akcję przygotowali oraz przeprowadzili przedstawiciele SU wraz z opiekunem. Uczniowie wykonali plakaty informacyjne, przygotowali audycję radiową - promującą oszczędzanie wody, podkreślając jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Każdy uczeń i pracownik szkoły w Dniu Wody otrzymał symboliczną butelkę wody mineralnej wraz z informacją o zaletach jej picia . Dzieci z tej okazji odwiedziły też Gminę Marklowice. W dniu szkolnych obchodów uczniowie byli ubrani na niebiesko, niektórzy nawet „w całości”. Strój symbolizował zrozumienie oraz solidarność z dziećmi w najbiedniejszych regionach świata, tam gdzie dostęp do wody pitnej jest bardzo utrudniony.