Uczniowie i nauczyciele z wizyta we Włoszech

W dniach 13-18 marca grupa Erasmusa uczestniczyła w 5-dniowej wizycie we włoskiej szkole w San Marcello, która znajduje się na terenie Toskanii. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły poznali zabytkowe miasta: Pistoię, Florencję - jako dziedzictwo wpisane na światową listę UNESCO, uczestniczyli w warsztatach szkolnych, podczas których prezentowali tradycje i zwyczaje związane z wiosennymi miesiącami, poznawali florę i faunę terenów Toskanii oraz inne atrakcje należące do lokalnego dziedzictwa – przeszli ścieżką węgla (Ecomuseo della Montagna Pistoiese). W czasie wizyty odbyło się również spotkanie z burmistrzem miasta, który w swoim wystąpieniu wiele miejsca poświęcił ogromnej roli międzynarodowej współpracy młodzieży, wymianie doświadczeń oraz działaniom na rzecz pokoju w Europie. Projekt „National heritage for our common European heritage” (Dziedzictwo narodowe dla naszego wspólnego dziedzictwa europejskiego) jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Jego koordynatorem jest pani Agata Jachtoma.