Uczniowie z klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem. Połączyli się z pisarzem za pomocą Internetu. Wcześniej uczniowie przygotowali się do zajęć, poznając fragmenty książek pisarza. Dzięki rozmowie z Panem Waldemarem Cichoniem najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jak można zostać pisarzem. Niespodzianką było poznanie głównych bohaterów: Cukierka i Tradycji- kotów należących do rodziny pisarza. Należy nadmienić, że rozpoczynająca serię bestsellerowa książka Waldemara Cichonia „Cukierku, Tu łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych. Nasi uczniowie wspaniale bawili się na spotkaniu. Byli bardzo zadowoleni, że mogli przygotować pytania kierowane do pisarza, a on na nie chętnie odpowiedział. Wielu uczniów zamówiło książki z osobistą dedykacją od autora.