Nagrodzony uczeń

Uczeń naszej szkoły – Patryk Majtyka otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskiej edycji konkursu fotograficznego „Historyczne kominy” - jakość powietrza wczoraj i dziś. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii przedstawiającej historyczny komin czyli taki, który powstał przed rokiem 1989 i jest pozostałością dawnych czasów, gdy dym, sadza i inne zanieczyszczenia powietrza były w naszym otoczeniu wszechobecne. Przedstawiony na fotografii komin trzeba było również opisać czyli przedstawić jego historię i teraźniejszość oraz napisać ciekawe wydarzenie z nim związane. Obiektem zainteresowania naszego ucznia okazała się Wieża ciśnień należąca do zespołu architektoniczno-przemysłowego kopalni węgla kamiennego „Ignacy-Hoym” w dzielnicy Rybnik-Niewiadom. Ogromne gratulacje.