Uczniowie podczas spektaklu "Dzieci SieciPlik i Folder na tropie internetowych kłopotów"

W miesiącu październiku uczniowie naszej szkoły z klas 1-6 mieli możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu online organizowanym przez NASK PIB, w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Nauczyciele w poszczególnych klasach logowali się na streaming, podczas którego uczniowie poznali zagrożenia płynące z uzależnienia od urządzeń elektronicznych. Następnie dzieci uczestniczyły w spotkaniu na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem, na czacie odpowiadali na pytania zadawane przez głównych bohaterów związane ze spektaklem tworząc wspólnie z innymi klasami z Polski mapę myśli.