Plakat projektu

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Postaw na Ziemię, organizowanego przez Krajowe Biuro eTwinning Polska. W projekcie wezmą udział uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a. Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zainteresowania otaczającą nasz przyrodą. Wspólnie zastanowimy się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak możemy jej pomóc. Stworzymy eko-poradnik i quizy, wybierzemy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napiszemy międzyszkolny list do Ziemi. Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotujemy się do świętowania międzynarodowego dnia Ziemi. Projekt zakończy się w maju bieżącego roku.
Cele:
- zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów,
- zainteresowanie uczniów otaczającą ich przyrodą,
- rozwijanie umiejętności współpracy,
- poznanie i wykorzystanie nowych narzędzi TIK.
Szkolnym koordynatorem oraz opiekunem projektu jest Iwona Kowalczyk.