Plakat światowego dnia słuchu

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu. Czy wiesz, że ubytek słuchu to rosnące zagrożenie na całym świecie? Zgodnie z informacjami Światowej Organizacji Zdrowia ponad 466 milionów ludzi cierpi z powodu ubytku słuchu, a przewiduje się, że do 2050 roku jedna na dziesięć osób będzie mieć niedosłuch. Wynika to nie tylko z faktu, że żyjemy coraz dłużej, ale również z tego, że wielu z nas doświadczy problemów ze słuchem w młodszym wieku niż nasi rodzice i dziadkowie. Pod hasłem “słuch dla życia” Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu 2021 skupia się na podkreśleniu roli, jaką odgrywa wczesne wykrycie ubytku słuchu i spowolnienie jego postępowania. Jeśli często prosisz rozmówców o powtórzenie, zwiększasz głośność telewizora, umykają Ci fragmenty rozmów, doświadczasz dzwonienia w uszach (tinnitus) albo inni zwracają Ci uwagę, że mówisz za głośno, może być to oznaką ubytku słuchu. Co więc możesz zrobić? Unikanie głośnego otoczenia i regularne sprawdzanie swojego słuchu to jedne z najważniejszych sposobów, by uniknąć szybkiego pogorszenia słyszenia. Wystarczy kilka minut, by zrobić test słuchu online na stronie Signia: https://www.signia-aparatysluchowe.pl/hearing-test/ Dzięki temu zyskasz pierwszą wskazówkę odnośnie tego, czy aparaty słuchowe mogą pomóc Ci lepiej słyszeć. Jeśli masz niedosłuch, aparaty słuchowe zmniejszą ryzyko spadku zdolności poznawczych i uzależnienia od innych. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie objawów ubytku słuchu i jak najszybsze działanie. Możesz znaleźć gabinet protetyka słuchu w Twojej okolicy dzięki naszej wyszukiwarce: www.signia-aparatysluchowe.pl/store-locator Specjalista odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości i pomoże Ci znaleźć rozwiązanie idealne dla Ciebie. Dzięki marce Signia możesz wybierać spośród wielu możliwości, które zapewnią Ci naturalne słyszenie: od małych, dyskretnych aparatów wewnątrzusznych do eleganckich aparatów zausznych o dużym wzmocnieniu, które oferują transmisję rozmów telefonicznych, muzyki i dźwięku z telewizora wprost do uszu. Więcej o naszych aparatach słuchowych dowiesz się z naszej strony: www.signia-aparatysluchowe.pl