Wystawa z informacjami o znaczeniu mycia rąk

Popatrz na swoje ręce. Myślisz, że są czyste? Niekoniecznie tak jest! Większość z nas myje je za krótko lub mało dokładnie. Sporo osób nie robi tego wcale. To niedobrze, bo mycie rąk to jedna z najlepszych metod, by ustrzec się przed wieloma chorobami. Te kilkadziesiąt sekund z wodą i mydłem to także nasza pierwsza obrona przed zarażeniem korona wirusem.Aby wizualnie zademonstrować znaczenie tej cennej umiejętności życiowej, którą jest mycie rąk, przeprowadziliśmy w szkole proste doświadczenie. Przygotowaliśmy na tackach pożywkę agarową – podłoże do hodowli mikroorganizmów. Następnie wybrani uczniowie odcisnęli na tej pożywce brudną, nieumytą dłoń (B VIII), zdezynfekowaną preparatem zawierającym alkohol (A VIII), oraz umytą mydłem (M VIII). Zobaczcie wynik tego eksperymentu – ile mikroorganizmów przenosimy na swoich brudnych, nieumytych rękach! Pamiętajcie…

MYCIE RĄK JEST WAŻNE. NAPRAWDĘ WAŻNE