Uczniowie świętujący dzień języków obcych

W poniedziałek budynek nr 1 wypełniała muzyka, kolory i entuzjazm! Korytarze naszej szkoły zamieniły się w istną wieżę Babel, gdzie uczniowie pozdrawiali się wzajemnie w różnych językach, a z głośników płynęła muzyka w języku niemieckim, czeskim, włoskim, hiszpańskim, no i oczywiście angielskim. W krótkiej audycji przez szkolny radiowęzeł przedstawiciele każdej z klas uczyli swoich kolegów powitań w języku kraju, który wylosowała ich klasa. Było też bardzo kolorowo, ponieważ każda klasa była ubrana w barwy wylosowanego przez siebie kraju. Tematyki europejskiej nie zabrakło także na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie klas czwartych udzielali odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” i doszukiwali się podobieństw w różnych językach europejskich. Młodsi uczniowie kolorowali flagi i uczyli się piosenki „Panie Janie” w kilku wersjach językowych. W ten wyjątkowy sposób obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym celem celebrowania tego dnia jest popularyzacja nauki języków wśród uczniów naszej szkoły oraz ukazanie różnorodności językowej na naszym kontynencie.