Logo Szkoły Podstawowej nr. 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza

Spotkanie z górnikami

Ocena 0/5

3 grudnia w przeddzień Barbórki uczniowie klas 1-4 spotkali się z górnikami KWK Marcel, którzy opowiedzieli o swojej pracy, o św. Barbarze, pracy ratowników górniczych. Nie mogło zabraknąć też legendy o Skarbku- dobrym duchu kopalni. Podczas spotkania był obecny dyrektor ds. pracy KWK ROW pan Dariusz Szlachta, który rozpoczął swoje wystąpienie od górniczego pozdrowienia "Szczęść Boże". W uroczystościach uczestniczył również zastępca wójta gminy Marklowice pan Piotr Galus. Uczniowie kl. 2a przedstawili wiersze i życzenia poświęcone trudom górniczej pracy, a zespół Coda wykonał piosenkę "Szła dzieweczka". Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali górniczych opowieści. W nawiązaniu do niedawno obchodzonego 120-lecia szkoły goście przekazali na ręce pani dyrektor symboliczną lampę górniczą jako znak ciągłej współpracy kopalni i szkoły. Współorganizatorem uroczystości był jeden z rodziców pan Krzysztof Szyrocki - górnik KWK Marcel. Dziękujemy gościom za ich obecność i poświęcony czas. Wszystkim górnikom jeszcze raz życzymy bezpiecznej pracy i nieustannej opieki św. Barbary.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności