Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie powiatowym organizowanym przez Zespól Szkól Urszulańskich w Rybniku.
Regulamin Konkursu                                           Metryczka            

W ramach Miesiącach Bibliotek Szkolych zostały przeprowadzone w szkole dwa konkursy: "Mój ulubiony bohater książki" i "Zakladka do książki".
Wszytkie prace były bardzo ładne, dlatego jury miało problem, żeby wybrać te najałdniejsze. Nagrody były przyznawane w dóch kategoriach klasy 1-3 i 4-8.
W konkursie zakładka do książki I miejsce zdobyła Emilia Mędygrał, II miejsce Aneta Jaszek, III miejsce Julia Kurowska i wyróżnienie Zosia Mendzik.
 W konkursie "Mój ulubiony bohater książki": I miejsce zdobyła Natalia Błąkała, II miejsce Alicja Mańka, III miejsce Oliwier Gwiszcz, wyróżnienie Antonina Wala.
  

Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość w miesiącu październiku brać udział w konkursach organizowanych na dużych przerwach. Nagrodą były cukierki i wafelki. 
    

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach powiatowych i szkolnych:

1. Dla uczniów 1-8. Konkurs plastyczny na plakat reklamujący "Wybrany zabytek techniki województwa śląskiego". Prace można składać do 10 listopada. -  Regulamin        

2. Dla uczniów 4-8. Konkurs czytelniczo-fotograficzny "Ubierz się w książkę" - prace można składać do 30 listopada  - Regulamin 

3. Konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater ksiązki", konkurs na prezentację multimedialną "Moja ulubiona książka", konkurs na zakładkę do książki, prace na konkursy w punkcie 3 można oddawać do 4 listopada.

     

Informacji o konkursach udzielaja bibliotekarze. 

Klasy 5 uczestniczyły w grze terenowej na terenie biblioteki szkolnej. Zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych kopert z zadaniami.  Każda grupa odgadywała   cytat o książkach. Najlepsi otrzymali słodkie upominki. Celem tej zabawy było poznanie zbiorów biblioteki szkolnej.
       

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną przy wspólpracy z nauczycielem plastyki. Podstawowe informację znajdują się na plakacie, szczegółowe można uzyskać w bibliotece szkolnej.

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z tej okazji na lekcji języka polskiego bibliotekę odwiedziła klasa 5b, która brała udział w grze terenowej: "Poznajemy księgozbiór biblioteki", a przy okazji odbył się krótki konkurs głosnego czytania. Osoby czytajęce zostały nagrodzone cukierkami.