Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin VI Powiatowego Konkursu Czytelniczo - Fotograficznego „Ubierz się w książkę!” organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera i Liceum Sztuk Plastycznych z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII.

Jak co roku w miesiącu październiku obchodzimy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji biblioteka przygotowała kilka atrakcji dla uczniów. Wszelkich informacji udziela bibliotekarz. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi plakatami.

Od 1999 roku w miesiącu październiku jest obchodzony Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku święto bibliotek przebiega pod hasłem "Z książką mi do twarzy". Nasza biblioteka z tej okazji przygotowała konkursy, z którymi możecie zapoznać się poniżej. Rodziców zapraszamy do zapoznania się z prezentacją "Wpływ czytania na umysł i zachowania człowieka".

Konkursy szkolne i Międzyszkolne - plakat    Prezentacja "Wpływ czytania na umysł człowieka"

Już po raz 34. obchodzimy dziś Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja.
Hasłem tegorocznej edycji jest „#biblioteka”.

10 najpiękniejszych bibliotek na świecie

Lista lektur z kodami dostępna w formie e-booków za darmo

Jak wpisać darmowy kod -

Wystarczy wejść na naszą stronę   www.ksiegarnia-tuliszkow.pl

Następnie na dole strony otwieramy zakładkę smartbook:

Otwiera się lista dostępnych smartbooków:

Po wybraniu tego, który nas interesuje, klikamy na wybrany tytuł i wklejamy kod dostępu.

Uwaga, jeśli wybierzemy tytuł z dołu strony, to trzeba przejść do góry, żeby zobaczyć okienko z kodem (okienko zawsze pojawia się u góry):

Po wpisaniu (wklejeniu) kodu można już pobrać sobie e-booka w jednym z trzech dostępnych formatów