Zapraszamy do obejrzenia poniższej prezentacji 

W dniu 3.03.2022 odbyło sie w naszej szkole spotkanie online dla uczniów klas 1-3 z pisarzem Waldemarem Cichoniem autorem lektury klasy 3 "Cukierku ty łobuzie". Uczniowie przed spotkaniem przygotowali pytania, na które autor ksiązki starał sie odpowiedzieć podczas spotkania. Uczniowie mieli równiez mozliwośc zakupu książek tego pisarza.
      

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły z klas czwartych i piątych uczestniczyli w dniu 1.03.2022 w lekcji online pt: „Jestem OK!”. Lekcja zorganizowana była przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI)  i poświęcona była aktywności uczniów w sieci. Przed lekcją uczniowie wysłuchali słuchowiska „Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu”, które omawiane było w pierwszej części spotkania, w drugiej części uczniowie w grupach wykonywali plakaty.
      

Zapraszamy do biblioteki po książki przed świętami, w dziale książki w bibliotece znajdziesz kilka list polecanych książek.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: "Moja wizja Narnii" organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku. Prace nalezy oddać do 21.01.2022r. do Biblioteki szkolnej. Wszystkie informacje o konkursie znajdują się w regulaminie. Regulamin

 

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się w naszej szkole kilka konkursów, poniżej przedstawiamy nagrodzone osoby w konkursach dla klas 4-8:

Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”
I miejsce Hania Oskwarek
II miejsce Marta Kraszewska
III miejsce Zuzanna Kirkiewicz
Wyróżnienie: Maja Marcol i Emilia Wita
Konkurs plastyczny „Okładka mojej ulubionej książki”
I miejsce Natalia Ognisty
II miejsce Emilia Mędygrał
III miejsce Maja Skowronek
Wyróżnienie: Jakub Kubala i Emilia Tatarczyk
Konkurs na hasło promujące czytanie
I miejsce Amelia Pawlus
II miejsce Maja Skowronek
 I miejsce Martyna Zalewska 3a
II miejsce Paweł Wita 3a
III miejsce Szymon Kłosok 3a 
Wyróżnienia:
Anna Bisek 1B
Julia Kossak 1B
Maja Iskra 3B
Marlena Bisek 2B

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin VI Powiatowego Konkursu Czytelniczo - Fotograficznego „Ubierz się w książkę!” organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera i Liceum Sztuk Plastycznych z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII.